Dział: Otwarty dostęp

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Thule Bexey — przyczepka rowerowa stworzona z myślą o komforcie psa

Przejażdżki i rowerowe podróże z psem jeszcze nigdy nie były tak łatwe. Przyczepka rowerowa dla psa Thule Bexey zapewnia psom najwyższy poziom komfortu i bezpieczeństwa, bez względu na to, dokąd się wybierzecie.

Czytaj więcej

SAFE-ANIMAL – skuteczne odnajdowanie zaginionych zwierząt

Jak zapewnić psu bezpieczeństwo, a opiekunowi spokój, podczas pobytu z czworonogiem w terenie? Czipowanie i elektroniczna rejestracja psów znacznie zwiększa szanse na szczęśliwy powrót do domu zwierzęcia w razie nieprzewidzianego nieszczęśliwego zdarzenia – jego ucieczki lub kradzieży.

Czytaj więcej

Ranking najlepszych obroży przeciw kleszczom dla Twojego pupila

Obroża przeciw kleszczom jest jednym z najpopularniejszych sposobów zabezpieczenia czworonoga przed tymi pasożytami. Ze względu na coraz cieplejsze zimy, zarówno psy jak i koty potrzebują dziś ochrony przez cały rok. Jak wybrać odpowiednią obrożę dla naszego pupila? Jaka jest najlepsza obroża na pchły i kleszcze w Polsce?

Czytaj więcej

Dialog na spacerze

Spacer z psem to doskonała sposobność do budowania i wzmacniania relacji między człowiekiem a zwierzęciem. Żeby jednak tak się stało, człowiek musi umieć prawidłowo odczytywać wysyłane przez pupila sygnały i odpowiednio na nie reagować.

Czytaj więcej

Gdy pies ma alergię

Szacuje się, że nawet jedną trzecią populacji ludzi stanowią alergicy. Być może tak samo często zwierzęta cierpią z powodu chorób o podłożu alergicznym, np. nietolerancji pokarmowej czy atopii. Czym są te choroby? Jak sobie z nimi radzić?

Czytaj więcej

Motywacja w psim treningu

Można by zacząć od podania kilku definicji, od pisania o gotowości do działania, od łacińskich zwrotów, ale spróbujmy prościej – obrazowo. Żebyśmy po prostu mogli zrozumieć, czym może być motywacja w psim treningu, a czym nie jest, co służy psu, a co może przynosić wręcz odwrotne skutki, choć wydaje się nam, że przecież cały czas mobilizujemy psa do pracy. Na motywację nie ma jednego wzoru.

Czytaj więcej

Czy zachowanie psa jest zapisane w genach?

Rozmawiamy z prof. dr. hab., dr. h.c. Markiem Świtońskim, prowadzącym m.in. liczne badania dotyczące genetyki psów. Profesor Marek Świtoński jest członkiem rzeczywistym PAN, na co dzień pracuje w Katedrze Genetyki i Podstaw Hodowli Zwierząt Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Czytaj więcej

Pies głodny to pies zły?

Czy żywienie ma wpływ na to, jak zachowują się psy? Oczywiście! Tyle że w przeciwieństwie do nas, ludzi, zwierzęta nie mogą decydować o tym, co będą jadły i kiedy. Dlatego to tak ważne, aby opiekunowie mieli pełną świadomość, czym karmią swoich ulubieńców.

Czytaj więcej

Jak rozpoznać, że coś psa boli

Człowiek, jeśli go coś boli, najczęściej po prostu o tym mówi. A co, jeśli coś boli psa? Jak rozpoznać objawy bólu u naszego czworonoga, by mu w cierpieniu szybko i skutecznie pomóc?

Czytaj więcej

Zakochany kundel. Życie erotyczne psów

W ludzkim świecie seks wciąż budzi silne emocje. Powoli przestaje jednak być tematem tabu, głównie za sprawą coraz większej wiedzy oraz zachodzących zmian społecznych. Na pewno jednak nigdy nie był tabu w świecie psów. Stanowi tak naturalną część ich życia, jak jedzenie, odpoczynek czy zabawa. Skoro tak, przyjrzyjmy się intymnemu życiu naszych czworonożnych ulubieńców.

Czytaj więcej

Chodzenie „na kontakcie” - Kontakt wzrokowy kluczem do sukcesu

Nawiązanie kontaktu wzrokowego z psem to pierwszy krok do udanego treningu. Na wyższych poziomach ćwiczeń pozwala on również na chodzenie „na kontakcie”. Na czym polega ten rodzaj ćwiczenia i w jakich sytuacjach jest dla psa oraz jego opiekuna przydatny?

Czytaj więcej